onet.pl PATRONAT
Wpis do dziennika
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Wpisy do dziennika

Powr�t
Świat według Blondynki

W tym miesiącu kończy się oficjalnie sezon huraganów na Karaibach. To oznacza, że można teraz całkiem bezpiecznie i spokojnie wybrać się w podróż do Meksyku, na Kubę albo na Florydę.

Jeżeli jednak chcielibyście wybrać się w podróż do miejsca, o którym niewielu ludzi słyszało i gdzie dociera bardzo mało turystów, to zapraszam do Mustangu.

Mustang jest królestwem leżącym na terytorium Nepalu. Właściwie jest to Królestwo Lo ze stolicą w Lo Manthang. Można tam się dostać wyłącznie na podstawie specjalnego zezwolenia, które kosztuje 700 $ za każdą osobę i jest ważne tylko przez 10 dni. Indywidualni turyści nie są wpuszczani do królestwa. Można tam wjechać tylko z grupą przewodników, tragarzy i kucharzy, przywożąc ze sobą wszystko, co mogłoby być potrzebne, łącznie z zapasem jedzenia i drewnem na opał.

Zobaczcie jak wygląda to tajemnicze królestwo

W stolicy Mustangu - Lo Monthang


Najbardziej fascynującą rzeczą w sztuce jest to, że można ją zrobić prawie z niczego. A raczej z tego, co widzi się na co dzień, ale co artysta będzie w stanie dostrzec w zupełnie nowy sposób i wykorzystać jako materiał. Tak właśnie zrobił Mario Mariotti, który zasłynął ze swoich palców :) Bo palce jego rąk stały się sztuką:

Zobacz więcej sztuki z palców Mario Mariotti'ego

Opowiem też dzisiaj o Międzynarodowym Dniu Mężczyzn, który oficjalnie przypada w najbliższą środę, 19 listopada. Przyszło mi też do głowy, że równouprawnienie między kobietami a mężczyznami przebiegało w dziwny sposób. Kobiety zaczęły nosić ubrania uważane wcześniej za typowo męskie, czyli spodnie. Ciekawe dlaczego mężczyźni w naszej kulturze nigdy nie zaczęli nosić spódnic? Robią to wprawdzie w Szkocji z powodów historycznych, robią to też na co dzień w Afryce, gdzie mężczyźni noszą spódnice zwane kikoy, ale w Polsce i innych krajach Europy byłaby to wciąż rzecz bardzo dziwna.

Znalazłam jednak pierwsze oznaki zmiany tej sytuacji, a mianowicie projekt rajstop dla mężczyzn:Być prawdziwym mężczyzną

Gepard - najszybsze czworonożne zwierzę świata - film

Diabełek pustyni - film

Tajemne życie ryby wędkarza - nocą

Tajemne życie ryby wędkarza - za dnia

Przepis na danie z kuskusu z jabłkami i migdałami 


Powr�t